Arrestimi i zyrtarëve të ARRSH Durrës, në pranga dhe inxhinierja

0
7

Policia ka vënë në pranga inxhinieren e ARRSH-së së Durrësit, Dhurata Lazaj pasi gjykata ka caktuar ndaj saj masën arrest me burg. 56-vjeçarja ishte shpallur në kërkim në bazë të operacionit të koduar “By Pass” dhe akuzohet për veprën penale shpërdorim detyre.

Prokuroria e Durrësit bën të ditur emrat e zyrtarëve të ARRSH-së të cilët janë kallëzuar për shpërdorim detyre. Hetimet për ta nisën pasi një sërë aksidentesh automobilistike që kanë ndodhur në rrugën nacionale Plepa Kavajë dhe konkretisht në kilometrin e tretë, ndodhet një pikë furnizimi me karburant, i cili dyshohet se është ndërtuar dhe ka marë leje në kundërshtim me ligjin.

Kujtojmë që disa kohë më parë dy fëmijë humbën jetën në një aksident në këtë vend.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj