“Fli i qetë o komandant”, Astrit Patozi kujton ditën e lindjes së Enver Hoxhës dhe ‘thumbon’ ashpër Presidentin Meta: Dhe ruhu sot, se mund te hash ndonjë dekoratë qorre!

0
83

Kreu i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi ka kujtuar sot ditën e lindjes së diktatorit Enver Hoxha, më 16 tetor 1908. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Patozi teksa ka publikuar një foto nga varri i tij shkruan: Fli i qetë o komandat.

Mirëpo Patozi nuk lë pa thumbuar as Presidentin Meta: Dhe ruhu sot, se mund te hash ndonjë dekoratë qorre, si ditë me qokë që është.

“FLI I QETË, O KOMANDANT!

Eh mor komandant, si vajti kjo punë! Kanë mbetur shumë pak në këtë vend që i merr malli për ty. Dhe akoma më pak nga ata, që të vijnë tek varri për ditëlindje.

Kanë ndryshuar shumë gjëra në Shqipëri këto vite, gati gjithçka. Vetëm një gjë ka mbetur siç ka qenë: udhëheqësit e partisë dhe të popullit i largon veç vdekja nga pushteti, megjithëse ti nuk e kishe lënë amanet.

Dhe ruhu sot, se mund te hash ndonjë dekoratë qorre, si ditë me qokë që është.”, shkruan Patozi.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj