Mediat greke për gomonen me drogë: U nis nga Vlora, si iu pre rruga për në Turqi

0
12

Një gomone me 1.2 ton drogë u kap në Greqi. Sipas mediave atje mësohet se droga ishte nisur nga Vlora dhe njëri prej skafistëve ishte me precedent penal në Itali.

Lënda narkotike kishte si destinacion Turqinë, por u shkarkua në një zonë shkëmbore afër zonës së Gythios, ndërsa oficerët grekë të antidrogës arritën të lokalizonin dhe arrestonin dy drejtuesit e skafit, thanë burimet policore greke.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj