Lajm i keq për lexuesit/ Hapen kinematë por anulohet panairi i Librit

0
8

Një ditë më parë ministrja e Shëndetësisë bëri të ditur se do të hapen kinematë, sigurisht në respektim të rregullave. Po ndërkohë mësohet se panairi i 23-të i Librit këtë vit nuk do të mbahet.

Lajmi bëhet i ditur nga Shoqata e Botuesve të Shqipërisë, sipas të cilëve nuk është aprovuar kërkesa për të zhvilluar panairin 12-15 nëntor.

“Të dashur kolegë botues, librarë, ekspozues, pjesëmarrës në Panairin e Librit të Tiranës, ju vëmë në dijeni që, pavarësisht gjithë interesimit tonë dhe përgatitjeve për të bërë të mundur organizimin e Panairit të 23 të Librit, sipas planifikimit më 12-15 nëntor 2020, përgjigja që erdhi sot, dt. 14.10.2020, nga Ministria e Shëndetësisë dhe e Mbrojtjes Sociale, është negative, për shkak të “rrezikshmërisë së lartë në përhapjen e Covid-19 gjatë këtij aktiviteti, në situatën në të cilën ndodhemi”. Ju falënderojmë të gjithëve për mirëkuptimin dhe mbështetjen dhe ju urojmë punë të mbarë, Grupi organizator”, thuhet në njoftim.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj