22 vjet nga grushti i shtetit, 14 shtator 1998 (foto ekskluzive)

  0
  1003

  22 vjet më parë, në 14 shtator 1998, me pretekstin e vrasjes së Azem Hajdarit, u tentua një grusht shteti nga opozita e asaj kohe, e cila rezultoi me marrjen e godines së Kryeministrisë dhe RTSH. Megjithëse PD pretendon se këto veprime kanë qenë nje zemerim spontan i militantëve të saj, për vrasjen e liderit të dhjetorit, hetimet për zbardhjen e saj asnjeherë nuk shkuan deri në fund. Ka qenë ndërhyrja e faktorit ndërkombetar që e nderpreu në mes këte skenar ogurzi.

  Pasojat kanë qenë fatale për selinë e qeverisë. Fotot që po publikojmë, disa prej tyre për herë të parë, tregojnë me shumë…

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here