“Piranjat nga Tirana”, futet ‘në skenë’ gazetari Artan Hoxha dhe nxjerr detajet e forta

0
372

“The Sun” i ka kushtuar sot një artikull të gjatë me emra dhe fakte, rrjeteve kriminale shqiptare, të cilat i akuzon si shkaktare të epidemisë së kokainës që ka mbërthyer Britaninë e Madhe.

Oliver Harvey, i cili e ka shkruar artikullin në fjalë, shkruan se ndërsa i hipte avionit për në Shqipëri në Gatwick javën e kaluar, një grup i Policisë Kufitare me qen policë po shqyrtonin me kujdes pasagjerët.

Gazetari britanik në artikullin e tij ka intervistuar gazetarin shqiptar Artan Hoxha, prokurorë dhe politikanë. Më gjerë, ai rrëfen për një baron të kokainës, si Klodjan Çopja, që i pëlqente të ngiste një Ferrari të kuqe në rrugët e Elbasanit, kur qe kthyer nga Britania.

Hoxha është shprehur se gjithkush nga bandat njeh familjet e njërit-tjetrit, një mënyrë kjo sipas tij  funksionon si garanci mes bandave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here