Dy ish-deputetët e PS bëjnë lëvizjen e radhës për t’i shpëtuar dënimit, Gjykata merr vendimin për ta

0
310

Dy ish-deputetët e PS, Arben Ndoka dhe Arben Çukos, të cilët u dënuan me ‘arrest shtëpie’ gjatë hetimeve për çështjen “Vol-Vo 4” kanë bërë sot lëvizjen e radhës.

Ata kërkuan ndryshimin e masës së sigurisë “Arrest shtëpie”. Mësohet se Gjykata nuk e ka pranuar kërkesën e tyre.

Më herët, dy ish deputetët kishin kërkuar zbutje të masës së sigurisë.

Ndërkohë avokati i Arben Ndokës, Maks Haxhia, ka thënë se ka apeluar vendimin për sekuestron e pronave në emër të familjes Ndoka, sipas të cilit nuk ka asnjë metër tokë në emër të Arben Ndokës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here