‘40 mln euro pasuri’, ish-deputeti socialist shpërthen ndaj gazetarëve dhe flet me emra: Gjobaxhinjë! A keni turp që leshoni deklarata të tilla?!

0
436

Disa ditë më parë Prokuroria e Tiranës ka lëshuar një urdhër për sekuestrimin e pasurisë së ish-deputetit socialist, Arben Ndoka, pasuri kjo e cila kap vlerën e 40 milionë eurove. Por, sipas ish-deputetit socialist, këtu nuk ka asgjë të  vërtetë pasi në pronësi të tij nuk ka asnjë m2 tokë dhe aq më tepër një vlerë monetare të tillë.

Së fundmi ai ka reaguar ashpër edhe ndaj mediave dhe më saktësisht ndaj Fahri Balliut, duke e cilësuar si gazetën e tij si një media gjobëvënese ku gazetarët as nuk marrin mundimin të verifikojnë.

Statusi i Ndokës

Pseudo-gazetare dembela, pa intelekt pa asnje talent , pa vlera njerezore, nuk e marrin mundimin te kerkojne dokumentacionin perkates ne lidhje me artikujt qe bejne dhe akuzat qe ngrene. Madje as logjiken se vene ne pune , pasi nuk duket ta kene nje te tillle. Fahri Balliu tha se jane sekuestruar 300 mije m2 toke nga prokuroria. Mbase e ka Fahriu nje prone te tille, aq te madhe sa i bie te filloje ne Shengjin dhe te mbaroje ne Mal te Zi.
Ti Fahri e din shume mire qe une nuk kam asnje meter toke askund, pasi shoket e tu te kane informuar mire per kete.
Kete siperfaqe kaq te madhe doni te ma jepni me pahir ju?! Doni te me beni me toke patjeter?! A keni turp qe leshoni deklarata te tilla?! Apo po mos te kem toke, nuk e coni dot ne fund misionin qe keni marre persiper?! Meqenese ju keni akses te prokuroret, pse nuk ju japin pergjimet e telefonit tim per dy vite, por aludoni e spekulloni ashtu sic keni ju deshire? Eshte dhe nje pseudo -gazetar e pseudo-kryeredaktor me emrin Rakipllari i cili flet me aq bindje per blerje votash nga ana ime gjoja, sikur te kete patur nje pjestar te familjes se tij me mua gjate fushatave qe kam bere une ne Lezhe. Pse nuk i merr pergjimet meqenese dhe ti ke akses zoti Rakipllari? Nuk ka shanc te kesh qofte dhe nje pergjim qe me implikon mua ne ato gjera qe ju i keni bere vete.
Keto gazetare gjobvenes, kerkojne shifra te konsiderueshme parash ne lidhje me publikimin e lajmeve qofshin spekulative apo jo.
Jane bere papritur analiste te gjithe dhe eksperte te gjithckaje. Jane bere police, hetues, prokurore, avokate, politikane, jane bere gjithcka, ama gjithcka e se keqes . Baltosin ku te munden dhe sa te munden nga fantazite e tyre te mendjeve te vogla per te shpifur. Jane hajdute dhe fatkeqesi per vendin, gazetarine, per individin keto pseudo-gazetare.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here