Grabitja në Rinas, kompania ajrore merr vendimin drastik

0
334

Austria Airlines ka reaguar pas grabitjes së ndodhur dje në aeroportin e Rinasit. Paratë e grabitura do të transportoheshin me avionin e pasagjerëve drejt Vjenës, kur grabitësit kanë shkuar pranë avionit dhe kryhen grabitjen, ndërkohë që pasagjerët ndodheshin në bord.

Zëdhënësja e kompanisë, Tanja Gruber, nëpërmjet një njoftimi zyrtarë njoftoi, se si masë sigurie do të ndërpriten transferimet e mëtejshme në këtë formë me Tiranën.

Zëdhënësja ka deklaruar për mediat ndërkombëtare se:

“Pas grabitjes me armë nuk pati asnjë rrezik për ekuipazhin dhe udhëtarët. Avioni u vonua për tri orë. Por si një masë sigurie, nuk do të ketë transferime të mëtejshme në para nga Tirana në Vjenë”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here