Hetimet për lobimin në SHBA/ Basha më shumë se një orë llogari në Prokurori, reagon pas dëshmisë

0
378

Pas dëshmisë që dha ditën e sotme, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në Prokurori për çështjen e shumëpërfolur, atë të lobimit të rusëve në Shqipëri.

Kreu i PD tha se gazetarët duhet t’i kërkojnë Prokurorisë t’i bëjë publike përgjigjet e ardhura përtej kontinentit. Sipas tij, këro përgjigje nga SHBA dhe Skocia flasin qartë se PD nuk ka shkelur asnjë ligji.

“Jemi thirrur sot në Prokurori si persona që mund të kemi dijeni për rrethanat e hetimit” – tha ai.

Sipas Bashës, hetimi lidhet me formularët e dorëzuar në KQZ.

Ky është hetimi dhe jo gënjeshtrat dhe shpifjet nga qeveri, e cila e aktivizon sa herë i duhet.

Kanë mbi 6 muaj që kanë ardhur letrat nga SHBA dhe Skocia, të cilat vërtetojnë se PD dhe asnjë drejtues i saj nuk ka shkelur asnjë ligj”-tha Basha.

I bëj thirrje prokurorisë të bëjë publike letrat e mbërritura nga SHBA dhe Skocia”-u shpreh Basha.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here