Ndryshime në qeverinë shqiptare, emërohet një zv.ministre e re

0
357

Fjoralba Caka është zëvendësministrja e re e Drejtësisë. Me firmë të zv.kryeministrit Erion Braçe në vendimin e Këshillit të Ministrave që u mblodh sot, Caka zëvendëson në këtë post, Teuta Voden. Kësaj të fundit, një javë më parë, ministrja e Drejtësisë Etilda GJonaj, i kërkoi dorëheqjen.  Voda është anëtare e kryesisë së Partisë Socialiste, sekretare për Marrëdhëniet Ndërkombëtare dhe drejtuese e fondacionit “Qemal Stafa” në PS. Më herët ka qenë Këshilltare ligjore në Parlamentin Evropian para se të vinte në Shqipëri në 2017-ën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here