Avokati i Tahiri pas daljes nga Gjykata hidhet në sulm ndaj Krimeve të Rënda, tregon hapat e radhës

0
371

Ish ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka shkuar sot në Gjykatë si i pandehur.Për këtë ka folur edhe avokati i ish ministrit të Brendshëm, Maks Haxhia. Ai tha për mediat se do të kërkojnë pushimin e çështjes.

“Prokuroria nuk asnjë provë dhe nuk ka sesi t’i ketë. Do të kërkojmë pushimin e çështjes. Ne pretendojmë që të na jepet një fakt. Do bëjmë kallëzim për prokurorët, “, u shpreh avokati i Tahirit, Maks Haxhia.

Më 28 shkurt Prokuroria për Krime të rënda mbylli hetimet dhe çoi dosjen ne ish0ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri në Gjykatë me akuzën për “Trafikim të lëndëve narkotike” në kuadër të grupit të strukturuar kriminal dhe “Korrupsionit pasiv të funksionarëve të lartë shtetërorë”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here