Ministrja Balluku shkarkon drejtorin e rëndësishëm

0
419

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku shkarkon drejtorin e Albpetrol Kastriot Bejtaj. Ndërkohë është bërë mënjëherë publik edhe emri i ri i drejtorit që do të zëvendësojë Kastriot Bejtaj i cili është Dritan Spahiu. Vendimi është marrë nga Këshilli mbikqyrës ditën e djeshme ndërkohë që është bërë publik gjatë pasdites së sotme. Kujtojmë se Bejtaj u emëruar në këtët detyrë gjatë kohës që Ministrinë e Infrastrukturës dhe Energjisë e drejtone Damian Gjiknuri. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here