Abuzimi me tenderat/ Çfarë deklaroi Ylli Manjani në Prokurori

0
381

Prokuroria e Tiranës ka marrë dje në pyetje, ish-ministrin e Drejtësisë Ylli Manjanin, në lidhje me dosjen e abuzimit me tenderë. Bëhet e ditur se Ylli Manjani ka thënë në Prokurori se ka firmosur praktikat për shkak të detyrës dhe se nuk është marrë me teknikalitete.

Kujtojmë se disa javë më parë, u vunë nën masë sigurie, 11 zyrtarë të Ministrisë së Drejtësisë, pasi dyshimeve për abuzim me 5 tenderë të dhënë në periudhën 2016-2017.

Kallëzimi penal është bërë nga Ministria e Financave, pas auditit financiar ë kryer. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here