Përfundon mbledhja, Monika Kryemadhi del me vendim: Ja çfarë do të ndodhë me mandatet e LSI

  0
  476

  Pas djegies së mandateve të PD, në një deklaratë për mediat, Monika Kryemadhi deklaroi se LSI do të djegë mandatet.Kryemadhi shtoi se krijimi i një qeverie teknike është rruga e vetme për të rikthyer shtetin e së drejtës. “LSi vlerëson se djegia e mandateve është rruga e vetme për ti rikthyer shtetin e së drejtës dhe legjitimitetin e qeverisë përmes votës së lirë. Prandaj, vendosu djegien e mandateve dhe mandaton kryetaren e LSI-së për të marrë të gjitha hapat statusorë dhe politikë në përmbushje të këtij vendimi, “përfundoi Kryemadhi.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here