Humbin ndjenjat disa protestues, mbeten të shtrirë përtoke

0
345

Ka degjeneruar situata te Kryeministria, protestuesit kanë çarë rrethimin ndërsa një pjesë e tyre janë ngjitur lart në dritare duke shqyer ç’kanë mundur dhe duke ngritur flamurin e Partisë Demokratike. 

Situata ka degjeneruar, Garda e Republikës ka hedhur gaz lotësjellës dhe uij, disa nga protestuesit nuk e ka përballuar situatën dhe ka humbur ndjenjat.

Tym e flakë ka tashmë në godinën kryeministrore ndërsa snajperat nga lart godinës, mbi tarracë, qëndrojnë në gatishmëri.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here