Meta i ktheu Buxhetin, Rama thyen heshtjen dhe zbulon çfarë fshihet pas këtij vendimi: Dilni nga kurthi

0
334

Pasi presidenti Ilir Meta riktheu sërish në Kuvend ligjin për buxhetin 2019, për t’iu ardhur në ndihmë kështu plotësimit të kërkesave të studentëve, kryeministri Edi Rama ka thyer heshtjen.

“Interesant! Presidenti kthen buxhetin e Shqipërisë pas prezantimit të kërkesave të LSI-së–Asnjë çudi!Vazhdon papushim e në çdo formë,presioni mbi studentët për të qëndruar në kor kundër Dialogut–Miq!Dilni nga kurthi i atij kori dhe bëhuni individë që flasin në emër të vetes—-”, shkruan Rama.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here