Lindita Nikolla flet pas reagimit befasues të studentëve: Kollaj të jap dorëheqjen, por…

0
516

Ministrja Lindita Nikolla ka dhënë një telefonike për “Ora News”.

“Me vullnet e dëshirën e Lindita Nikollës, si nënë dhe ministre dola për t’u thënë që çështjet zgjidhjen duke komunikuar. Pas kërkesave dhe parullave Lindita Nikolla dil në bulevard u nisa të komunikoj.”

A ishte provokim?                  

“Studentët kanë gjithmonë të drejtë por zgjidhet me diskutim. Të parashtrojnë gjithë kërkesat që ata kanë dhe jo duke i ndryshuar ca sot e ca nesër. Jemi të hapur të adresojmë e shifra e fakte deri në fund  Në çdo orë të ditës dhe kur studentët të dëshirojnë. Unë i pres.”

A keni menduar të jepni dorëheqjen?

“Është gjëja më e kollajtë por duhet të jetë në kushtet e papërgjegjshmërisë. Nuk është fundi i botës por Lindita Nikolla nuk ka bërë asnjë gabim.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here