Miratohet ligji për ‘Lojërat e fatit’, nga 1 janari s’ka më kazino e baste

0
530

Pas 31 dhjetorit nuk do të ketë më kazino dhe pika bastesh. Kuvendi miratoi sot ligjin për ndalimin e ‘Lojërave të fatit’, i cili i hap rrugë mbylljes së aktiviteteve të kazinove duke nisur nga 1 janari. Ligji në fjalë u votua me 75 vota pro, por pa votat e opozitës.

Kjo e fundit kishte paralajmëruar se nuk do të merrte pjesë në Parlament, duke bojkotuar për të disatën herë seancat plenare.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here