“Pasaportat iu kontrolluan për 1 min”, PD nxjerr të dhëna…

0
504

Partia Demokratike vijon të hedhë akuza të forta në drejtim të kreut të grupit parlamentar të PS, Taulant Balla.

Në një deklaratë për mediat, deputeti i PD, Luçiano Boçi akuzoi Ballën, se përdori fenë për të mashtruar shqiptarët për njohjen me mikun trafikant droge Edmond Bego në vitin 2015.

Referuar daljes së mbrëmshme të Ballës në “Opinion”, Boçi tha se “Taulant Balla u shfaq mbrëmë para shqiptarëve si një peng i krimit të organizuar dhe i parave të pista”.

Sipas deputetit demokrat, nuk është e vërtetë që Taulant Balla është prezantuar për herë të parë me Edmond Begon në vitin 2015 në xhaminë e Dragostunjës.

“Dokumentat zyrtare provojnë se ata kanë udhëtuar së bashku disa herë me makinë dhe me avion në të njëjtën orë, përpara vitit 2015. Të dhënat e sistemit TIMS provojnë se Taulant Balla dhe Edmond Bego kanë udhëtuar bashkë në 7 korrik 2014 dhe kontrolli i të dyja pasaportave është bërë brenda dy minutave, çka tregon se ata kanë qenë pas njëri-tjetrit.

Balla dhe Bego kanë udhëtuar së bashku edhe në 22 shtator 2014, kohë në të cilën sipas deklaratave të mashtruesit të Edi Ramës, ata nuk njiheshin me njëri tjetrin. Këtë herë pasaportat janë kontrolluar brenda 1 minute.”-u shpreh Boçi.

Ndërsa më tej, ai theksoi se “Mashtrimi, mohimi dhe inflacioni me paditë fasadë janë e vetmja mënyrë që Taulant Balla të ruajë mandatin dhe t’i shpëtojë burgut edhe për pak kohë!”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here