Tragjedia në Krime, arrin në 17 numri i viktimave të shpërthimit në shkollë

0
372
Autoritetet ruse raportonin se numri i viktimave nga shpërthimi në barin e një kolegji në Krime ka arritur në 17 ndërsa rreth 50 njerëz janë të plagosur.
Përveç shpërthiit të mjetit të paidentifikuar brenda kafeterisë së kolegjit, mediat raportonin dhe për shkëmbim zjarri dhe tentativa për pengmarrje pas shpërthimit.
Situata ende nuk është qartësuar nga autoritetet ruse të Krimesë, ndërsa nuk janë raportuar arrestime dhe hetimet vazhdojnë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here