Basha thirrje Prokurorisë: Të arrestohet Ardi Veliu, Balla të merret i pandehur, hetim Ramës e Xhafajt

0
403

Kryetari i opozitës Lulzim Basha, në një deklaratë të mbajtur paraditen e sotme para mediave, u ka bërë thirrje prokurorëve të ndershëm që të refuzojnë urdhrat e paligjshëm të Arta Markut dhe Edi Ramës.

“Ata që mendojnë se mund të mendojnë se do ti mbrojë Rama e kanë gabim, pushteti i Ramës ka marrë fund, rrëzimin e këtij pushteti nuk e ndan më asgjë. Përpjekjet e tij për të kërcënuar, shantazhuar, apo shpërqendruar opinionin publik, janë përpjekje mjerane dhe shprehje e panikut që e ka kapur më të drejtë

Nuk e shpëtojnë dot as atë dhe as bashkëpunëtorët e tij

Thirrje prokuroreve të ndershëm që tu rezistojnë urdhrave të Prelës dhe Markut që janë vënë në shërbim të Ramës dhe krimit për të shkatërruar hetimet dhe provat. Besnikëria juaj duhet të jetë ndaj popullit, ligjit dhe drejtësisë.

Ju bëj thirrje që në kundërshtim të urdhrave kriminalë të nxjerrin fletë arrestet për Ardi Veliun dhe drejtorit e policisë së fierit. Marrjes së pandehur të Ballës, dhe pengim drejtësi për Ramën, Xhafën dhe Prelës…

Provat hanë të qartë dhe ulëritëse nga vetë fshikujt ë përgjimit del se si kupola e policisë dhe prokurorisë në përfshirjen e balës, mbrojtjen e Ramës dhe Xhafës ka paguar dëshmitarë të rremë për të shpëtuar vëllanë e ministrit të brendshëm”, tha ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here