Klubet e futbollit. Shpërthen Braçe: Nuk hesht për ata që kanë fituar imunitet fiskal, nuk e pranoj dot talljen

0
380

Në seancën e sotme deputeti socialist, Erion Braçe është duke zhvilluar interpelancë me ministrin e Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj kërkuar kjo që prej javës së shkuar.

Braçe ka kërkuar parim të barazisë fiskale në Kushtetutë dhe trajtim ligjor në mënyrë të barabartë për të gjitha klubet e futbollit shqiptar.

Pas përgjigjeve që i dha ministri, deputeti i PS e mori përsëri fjalën, ku u shpreh se nuk mori asnjë përgjigje.

“Kam vlerësuar luftën kundër evazionit, por nuk hesht për ata që kanë fituar imunitet fiskal. Nga pyetjet që unë bëra për të marë një përgjigje nga Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, nuk mora asnjë përgjigje, asnjë shpjegim”, u shpreh Braçe.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here