Horoskopi për ditën e sotme, 9 tetor 2018

0
597

Dashi
Duhet të nisni meditimin dhe jogën për t’ju ndjerë mirë si fizikisht ashtu edhe psikologjikisht. Duhet të jeni të pavarur dhe të vendosni vetë për vendimet tuaja. Është dita e duhur për çiftet e dashuruar. Sot do të testoni inteligjencën me lojëra si, për shembull, shah.

Demi
Përpiquni të kryeni aktivitete për t’u ndjerë mirë shpirtërisht. Gjendja financiare do t’ju përmirësohet në pjesën e dytë të ditës. Fëmijët do t’ju ndihmojnë në punët e shtëpisë. Me partnerin/partneren tuaj do të kaloni një ditë shumë këndshme dhe mbi të gjitha, do të tregohet shumë mbështetës ndaj jush.

Binjakët
Mos u bëni nervoz dhe mos humbisni besimin, teksa do të takoheni me disa persona të profilit të lartë. Mos merrni vendime të nxituara, sidomos kur bëhet fjalë për çështje financiare. Ka gjasa që të jeni të ngarkuar me disa punë në shtëpi, të cilat do t’ju zënë të gjithë ditën.

Gaforrja
Shmangni ushqimet me shumë kalori dhe kryeni sa më shumë ushtrime fizike. Dikush që i besoni shumë, nuk do t’ju tregojë të vërtetën plotësisht. Aftësia për të bindur të tjerët, do t’ju bëjë të zgjidhni disa probleme. Sjellja e bashkëshortes/bashkëshortit tuaj gjatë ditës së sotme do t’ju shqetësojë shumë.

Luani
Do ta shijoni maksimalisht kohën tuaj të lirë. Ka gjasa që të nervozoheni gjatë një debati aq sa mund të humbni edhe qetësinë. Kontrolloni veten pasi mund të pendoheni për veprimet e nxituara. Partneri/partnerja juaj mund t’ju surprizojë me një dhuratë të veçantë.

Virgjëresha
Përpiquni ta mbani veten në formë duke iu nënshtruar një diete të shëndetshme. Prindërit dhe miqtë do të japin më të mirën e tyre për t’ju bërë të lumtur. Mund të zhgënjeheni në dashuri, por mos u shqetësoni pasi kjo situatë nuk do të zgjasë shumë.

Peshorja
Do të ndiheni shumë mirë nga ana shëndetësore. Tregoheni më të heshtur rreth investimeve dhe synimeve për të ardhmen. Fëmijët do t’ju bëjnë të ndihen krenarë me arritjet e tyre. Ka gjasa që në jetën martesore të përjetoni disa momente të tensionuara.

Akrepi
Duhet të tregoheni shumë të guximshëm pasi mund të përballeni me disa probleme. Megjithatë mund ta kaloni duke menduar pozitivisht. Ka gjasa se do të merrni një propozim të rëndësishëm sot. Partneri/partnerja juaj do të tregohet shumë romantik/e.

Shigjetari
Është koha e duhur që personat e kësaj shenje që vuajnë nga zemra, të heqin dorë nga kafja. Sot do të merrni të gjithë vëmendjen që kërkoni. Sa i përket lidhjes suaj romantike, duhet t’i kushtoni më shumë rëndësi partnerit/partneres suaj. Mund ta përmirësoni marrëdhënien tuaj duke kryer aktivitete që iu bëjnë të qëndroni më pranë njëri-tjetrit.

Bricjapi
Mos u tregoni shumë kritik ndaj vetes pasi mund të rëndoni gjendjen tuaj psikologjike. Bashkëshorti/bashkëshortja juaj do të përpiqet t’ju gëzojë gjatë ditës. Shfrytëzoni të gjitha mundësitë tuaja për të dhënë më të mirën e mundshme në punë.

Ujori
Ankthi do t’ju largohet sapo të merrni situatën nën kontroll. Bëni kujdes me vendimet që do të merrni gjatë ditës. Sot do të përjetoni avantazhet e martesës, çfarë do t’ju bëjë të ndiheni mjaft mirë.

Peshqit
Sot do të ndiheni të mbushur plot energji dhe çdo gjë do ta realizoni më shpejt se ç’e prisnit. Në aspektin personal, do të përjetoni diçka me shumë rëndësi. Kjo nuk do t’ju lumturojë vetëm ju, por të gjithë familjen tuaj. Gjithashtu, sot do të kuptoni edhe sesa shumë vleni për partnerin/partneren tuaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here