Vrasja në Bllok. Flet avokati i të plagosurit Eljon Hato: Provat nuk janë të mbështetura në ligj

0
392

Eljon Hato është një nga të arrestuarit për ngjarjen në Bllok. Ai mbeti i plagosur në ngjarjen e 4 tetorit. Masa për Haton do komunikohet nga Spitali i Traumës.

Kreshnik Ajazi dhe Artan Lulo janë dy prokurorët e çështjes. Ndërkohë ditën e sotme, ka reaguar avokati i Hatos, i cili shprehet se nuk ka prova për të dhënë  masën arrest me burg për klientin e tij.

S’ka prova për masë arrest me burg. Nuk provohet akuza e ngritur nga Prokuroria. Vendimi për Haton do të jepet në orën 14:00 ë Gjykatën e Tiranës. Eljon Hato nuk ka gjurmë të qitjes në duar. Provat nuk janë të mbështetura në ligj”, është shprehur avokati Qinami.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here