Shpërthen Izet Haxhia, mesazh deputetëve: Makina e ndyrë politike fiton, të ndërtojmë burgun e domosdoshëm

0
386

Izet Haxhia, ish-turpëroja e Sali Berishës, që tashmë ndodhet në burg, në pritje të rigjykimit për vrasjen e Azem Hajdarit, ka lëshuar një mesash për deputetët.

Ai ka publikuar një  foto të Kuvendit të vendosur pas hekurave dhe shkruan se  duhet ndërtuar burgu më  i domosdoshëm në Shqipëri.

Postimi i plotë

“Makina e ndyre politike fiton , sepse pakica e bashkuar, vepron kunder shumices se ndare”
~ W. Durant
Ne duhet, ne mundemi, ne e kemi pergjegjesi para femijeve tane, te ndertojme burgun me te domosdoshem ne Shqiperi!
Stop indiferences!!!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here