Shoferi i kamionit ‘fundos’ 7 shqiptarë në Holandë

0
479

Policia holandeze ka arrestuar shtatë shtetas shqiptarë pasi tentuan të futen brenda një kamioni.

Ishte shoferi i kamionit, ai që pikasi shqiptarët dhe lajmëroi policinë.

Të shtatë të dyshuarit nga 16 deri në 26 vjeç janë arrestuar për vandalizëm, ndërsa katër prej tyre po hetohet për dhunë.

Zona Moerdijk, ku u ndaluan shqiptarët, është bërë portë hyrëse për emigrantët që duan të shkojnë në Britani duke shfrytëzuar kamionët e mallrave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here