Momente tmerri! Avioni bie brenda në det, dalin pamjet e rënda(VIDEO)

0
446

Panik për pasagjerët e avioni Boeing 737-800, që fluturonte nga ishulli i Pohnpei në Mikronezi në Port Moresby, kryeqyteti i Papua Guinesë së Re.

Avioni nuk arritur të ulej dot në pistë dhe përfundoi në det në Mikronezi. Për fat, pasagjerët dhe ekuipazhi arritën të dalin, ndërkohë që katër prej tyre janë në gjendje kritike.

Hetimet e para e lidhin pamundësinë e zbritjes në pistë me motin e keq, por ende nuk ka të dhëna zyrtare rreth shkakut.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here