Vrasja e Landit të Mirasit/ Nën-komisari Nuhu nxjerr detajet tronditëse për Artan Hoxhën

0
555

Gazetari investigativ Artan Hoxha mbrëmjen e djeshme publikoi një foto të ish-oficerit Dritan Zagani tashmë në zil politik, bashkë me nënkomisar Emiljano Nuhun i cili ditën e djeshme denoncoi se i kishin vënë pistoletën në kokë duke përshirë në këtë histori edhe deputetët e PS, Rrahman Rrahja e Taulant Balla.

Por pas Zaganit  edhe Emiljano Nuhu, i shkruan Artan Hoxhës, komente në facebook.

Reagimi i Emiljano Nuhut

Z. Artan Hoxha, une te njohe shume mir cfare ke bere! u bere i famshem si gazetar, dhe kete fam po e perdore per te mbrojtur Grupet Kriminale duke perfituar prej tyre. do te kujtoj nje histori te vogel, (A te kujtohet sa e shite informatorin Landin e Mirasit tek grupi kriminal qe kultivonte kanabis ne rrethin e korçes,) do te jap prova qe ti ja bleve informacionin Landit te Mirasit per 3000 euro dhe e vrave duke e shitur tek Grupi Kriminal). Mos me ngatro me politiken une jam oficer karriere po tregoj nje ngjarje te vertet, qe ti e di shume mir si ka ndodhur por nuk e pranon dote te verteten.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here