Pse u arratis oficeri Emiliano Nuhu?/ Shokon Artan Hoxha, tregon arsyen e vërtetë

0
492

Gazetari Artan Hoxha gjatë intervistës në emisionin “45 minuta” në Report Tv është shprehur se oficeri Emiljano Nuhu është larguar nga Shqipëria, për shkak të Vettingut në polici.

“Ai vëllanë e ka në burgun e Fierit. Është Vettingu në polici, arsyeja e arratisjes. E di sa policë janë vrarë në detyrë në Shqipëri dhe nuk kanë braktisur vendin”,- ka thënë gazetari.

Gjithashtu, ia ka treguar se Ardit Nuhu, vëllai oficerit Emiljano është dënuar trafik të klandestinëve sirian.

“Ardit Nuhu në 27 maj 2010 është arrestuar për vjedhje  makine në lagjen “Kushtrimi” në Berat. Në datën 27 korrik të 2012-ës Ardit Nuhu është arrestuar me armë pa leje në Vlorë dhe tani po vuan dënimin për trafik të klandestinëve sirian.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here