Plas sherri brenda burgut italian/ Shqiptari përplaset me policinë, 8 policë përfundojnë në spital

0
421

Një situata e rrezikshme ka ndodhur brenda burgut të Busto Arsizio, në zonën e Lombardisë ku ditën e djeshme u zhvillua një protestë e dhunshme nga një grup të burgosurish kundër rojeve të burgut.

“Situata ka qenë vërtet e rrezikshme. Shkëndija ka lindur nga një grindje midis dy egjiptianëve dhe një të paraburgosur shqiptar, të cilët nxorën më të keqen. Në momentin që ne u përpoqëm të rivendosim rendin brenda seksionit, u lind një revoltë me hedhjen e bombolave ​​të gazit kundër personelit të policisë së burgut që vetëm arriti të rifillojë situatën në rreth një orë, fatkeqësisht rezultati i kësaj kryengritjeje çoi në spital 8 policë.

Ndërkohë, vetëm falë përforcimit të forcave të rendit, e cila punon në vijën e frontit, është shmangur që gjendja të degjenerojë më tej.

Por, për sa kohë do të duhet të durojmë këtë trajtim? “, raportoi Sekretari Rajonal i zonës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here