Balla kallëzon penalisht Lulzim Bashën, Basir Çollakun dhe Emiliano Nuhun

  0
  410

  Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka kallëzuar penalisht Lulzim Bashën, Basir Çollakun dhe Emiliano Nuhun për “kallëzim të rremë” dhe “fyerje”.

  Taulant Balla reagoi të mërkurën menjëherë pas denoncimit të bërë nga oficeri i policisë Emiljano Nuhu, i cili ngriti akuza edhe ndaj tij se ka ndikuar në mbylljen e hetimeve për djalin e deputetit socialist Rrahman Rrahja, i cili akuzohej nga një vajzë për përdhunim.

  Balla i vlerësoi akuzat si një sajesë të ndyrë, e cila sipas tij është lehtësisht e verifikueshme.

  Ai tha se do ta provojë në gjyqin e radhës me Lulzim Bashën këtë çështje.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here