“Rritje pagash në arsim, shëndetësi, ushtri”, Rama jep lajmin e mirë dhe flet për një risi të re

0
378

Kryeministri i vendit Edi Rama ka paralajmëruar një video live në rrjetet e tij sociale.

Komunikimi i kryeministrit do të mbahet ditën e nesërme në orën 10:30.

Sipas njoftimit të kryeministrit  Rama në Twitter, në komunikim do të diskutohet për buxhetin e vitit të ardhshëm dhe për politikat e reja sociale.

Postimi i Ramës

Diskutime të frytshme për buxhetin 2019. Ulje taksash. Rritje pagash në arsim, shëndetësi, ushtri. Dhe një risi shumë domethënëse: Një politikë e re sociale që as mendohej dot pa ndërmarrë reformat e dhimbshme shtetbërëse. Më shumë për këtë nesër në 10.30.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here