Noka: Prokuroria të hetojë Xhafajn për fshehje provash

0
492

Partia Demokratike ka akuzuar sot Ministrin e Brendshëm Fatmir Xhafaj se i ka fshehur prova drejtësisë për çështjen e vëllait të tij.

Deputeti demokrat Flamur Noka, ish-ministër i Brendshëm i është referuar deklaratave të Xhafajt në një emision televiziv ku deklaronte se kishte provat e tij dhe theksoi sot se kjo është e mjaftueshme që prokuroria ta hetojë për fshehje provash.

“Një lloj si Edi Rama dhe Fatmir Xhafaj deklaroi se përgjimi i të vëllait trafikant droge është i sajuar dhe për këtë disponon prova. Le të ndjekim pohimin kriminal të Xhafajt.

Është e qartë se deklarata të tilla janë pjesë e një skenari mafioz për t’i imponuar prokurorisë një rezultat të paracaktuar. Xhafaj ka kryer veprën penale të pengimit të drejtësisë. Nëse do kishte prova duhet t’i kishte çuar në prokurori.

Njëlloj deklaroi dhe Rama kur foli për një laborator imagjinar shkencor. Në një shtet normal prokuroria duhet të kishte hetuar Edi Ramën dhe Fatmir Xhafën më së paku për fshehje të provave drejtësisë”, deklaroi Flamur Noka.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here