Arta Marku kërkoi hetim disiplinor për 10 prokurorë, maxhoranca i del në krah

0
489

Pas ndodhive të fundit në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për çështjen ‘Shullazi’, ku kryeprokurorja Arta Marku kërkoi hetimin disiplinor për 10 prokurorë që nuk pranuan të ishin pjesë e shortit, vjen reagimi nga PS.

Deputetja e PS Ermonela Felaj në një deklaratë për mediat e gjykoi të drejtë masën e vendosur nga Marku për këta prokurorë, ndërkohë që 3 prej tyre u transferuan. Po ashtu ajo tha se Prokuroria është një organ i pavarur.

“Mbështesim punën e prokuroreve. Ka më shumë gjera që si ndajmë me opozitën sesa i ndamë. Prokuroria është organ i pavarur dhe çdo ndërhyrje jona do të ishte ndërhyrje në Kushtetutë. Është marrë një masë dhe është marrë një përgjigje për atë masë. Më duket masa e natyrshme”, tha ajo.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here