Basha takohet me ministrin gjerman, ja cili është fokusi i bisedës mes tyre

0
535

Në kuadër të vizitës së tij në Tiranë, ministri jashtëm gjerman Heiko Maas ka zhvilluar një takim me kreun e PD, Lulzim Basha.

Mësohet se në fokus të takimit ka qenë situata politike në Shqipëri, pikëpamjet e PD për daljen nga kriza poltike si dhe zhvillimet në rajon.

Kujtojmë se më herët, ministri gjerman u takua edhe me homologun shqiptar Ditmir Bushati.

Ministri Maas tha  se Gjermania ka kërkesa të caktuara sa i përket çështjes së reformave dhe qershori 2019 nuk do të thotë çelje automatikisht e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here