U ngacmua seksualisht nga mësuesi, qëllohet me armë shtëpia e 11-vjeçares

0
609

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pak pas mesnate në banesën e 11-vjeçares e cila u ngacmua nga mësuesi në Lutfinjë të Tepelenës. Mësuesi i matematikës Myzo Dida u la i lirë nga ana e gjykatës, deri në përfundimin e hetimeve.

Derimë tani nuk ka asnjë deklaratë nga ana e policisë lidhur me autorët e mundshëm të të shtënave, dhe as rrethanat e tjera të ngjarjes.

Pak ditë më parë familjarët kanë pohuar se kanë pasur frikë të dërgojnë vajzën në shkollë, pasi dhe ajo vetë nuk ka pranuar që të kthehej më në shkollën ku ka vuajtur ngacmimin seksual.

Vetë Dida nuk është paraqitur më në seancat gjyqësore, ndërsa avokati i familjes e ka cilësuar absurd lirimin e tij  nga arresti me burg.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here