“Time” serish në shitje, një miliarder gati 190 milionë dollarë

0
775

Revista Time është duke ndryshuar pronar edhe një herë, gati tetë muaj pasi ishte shitur në grupin e medias amerikane Meredith Corporation.

Bashkëthemeluesi i Salesforce.com, Marc Benioff dhe gruaja e tij po e blejnë Time për 190 milionë dollarë.

Në një deklaratë, Meredith Corporation bëri me dije se Benioffs “nuk do të përfshihen në politikën redaksionale të Time”.

Marrëveshja mund të mbyllet brenda një muaji, por së pari duhet marrë miratimi rregullator.

Benioff – i cili është bashkë-themelues i Salesforce.com – tha se ai dhe gruaja e tij kanë respekt të thellë për revistën Time.

“Fuqia e Time ka qenë gjithmonë në rrëfimin e tij unik të njerëzve dhe në çështjet që na ndikojnë të gjithëve dhe na lidhin të gjithëve”, ka shkruar ai në twitter.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here