Rrëmbyen e kërcënuan 25-vjeçarin, arrestohen 3 persona në Elbasan

0
516

Kanë rënë në pranga tre shtetas ngas Elbasani të cilët kishin marrë me forcë në makinën e tyre dhe e kishin kërcënuar shtetasin me inicialet A.S, 25 vjeç, banues në Elbasan.

Të arrestuarit janë  Arben Raxha,  48 vjeç,  Bekim  Raxha, 21 vjeç, dhe Erion  Kaçuli, 18 vjeç ,  të tre banues në fshatin Griqan, Elbasan.

Njoftimi i policisë:

Nga Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan, u arrestuan në flagrancë shtetasit:

• Arben Raxha, 48 vjeç
• Bekim Raxha, 21 vjeç,
•Erion Kaçuli, 18 vjeç , të tre banues në fshatin Griqan, Elbasan.

Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi në lagjen “Emin Matraxhiu” Elbasan, për motive të dobëta, kanë marrë e kërcënuar në mjetin e tyre, shtetasin A.S, 25 vjeç, banues në Elbasan.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprën penale “Heqja e paligjshme e lirisë”, parashikuar nga neni 110 i Kodit Penal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here