Nuk kaloi vettingun, caktohet trupa e KPA për prokurorin Gentian Trenova

0
613

Është caktuar trupa gjykuese e Komisionit të Pavarur të Apelimit për çështjen e prokurorit të Apelit në Tiranë, Gentian Trenova.

Trupa gjykuese është zgjedhur me short dhe kryesuse do të jetë Ina Rama ndërsa relatore e çështjes Natasha Mulaj.

Trenova u shkarkua nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit për shkak të problemeve me pasurinë dhe aftësinë profesionale. Ai apeloi vendimin në KPA.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here