Arrestimet ne Shkodër, Gjykata jep masat e sigurisë

0
591

Gjykata e Shkodrës ka dhënë masat e sigurisë për katër të arrestuarit gjatë aksionit të madh policor për kapjen e të cilësuarve si “të fortët” e këtij qyteti.Gjykata është bujare në dhënien e dënimeve duke lënë në burg për 30 ditë tre nga të arrestuarit si dhe një në arrest shtëpie.

Përkatësisht me 30 ditë arrest me burg janë dënuar:

Ilir Rustemi (Bajri), 42 vjeç, lindur e banues në Dobraç, Shkodër;

Emrah Plaku, 22 vjeç, lindur e banues në Shkodër;

Erogen Brajoviç, 36 vjeç, lindur e banues në Shkodër;

Ndërsa për Astmer Bilali, 29 vjeç, lindur e banues në Shkodër është dhënë masa arrest shtëpie.

Mbi ta rëndojnë akuza vetëm për armëmbajtje pa leje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here