Zgjaten afatet e komisionit hetimor ndaj ish-ministrit Tahiri

  0
  528

  Mazhoranca ka vendosur sot në parlament të zgjasë edhe me tre muaj të tjerë, afatin e komisionit hetimor ndaj ish-ministrit të saj të Brendshëm Saimir Tahiri. Vendimi u mor në Kuvend me shumicë votash: 72 vota pro zgjatjes së afatit dhe 3 vota kundër.

  Nga ana tjetër po sot janë zgjatur hetimet dhe për ish-zyrtarët e policisë së Vlorës që gjenden në arrati Jaeld Çela dhe Gjergj Kohila.

  LEAVE A REPLY

  Please enter your comment!
  Please enter your name here