Zjarr masiv në zonën mes Ksamilit dhe Butrintit, 1 hektarë me ullishte të djegura

0
44

Një sipërfaqe me shkurre në zonën midis Ksamilit dhe Butrintit është përfshirë nga një zjarr i përmasave të mëdha.

Forcat zjarrfikëse të Sarandës ndodhen në vendngjarje, ndërsa sipërfaqja e përfshirë nga flakët llogaritet në rreth 1 ha ullishte.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here