Përkeqësimi i motit/ ARRSH del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët, ja si paraqitet situata në aksin Korçë-Dardhë

0
57

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka pasqyruar situatën nga moti i keq ë askin Korçë-Dardhë.

Sipas të dhënave, gjatë natës ka patur reshje dëbore me intensitet të ulët dhe është punuar pa ndërprerje për pastrimin e rrugës dhe shpërndarjen e kripës.

Rruga është e hapur dhe qarkullimi kryhet pa probleme.

Për drejtuesit e mjeteve që kalojnë në këtë aks rekomandohet përdorimi i gomave dimërore dhe pajisja me zinxhirë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here