SPAK arreston një punonjës policie, zbardhen akuzat (DOKUMENT)

0
18

Një punonjës i policisë së Kukësit, është arrestuar me urdhër të SPAK, pasi akuzohet për korrupsion.

Sipas SPAK, shtetasi SH.Ç me detyrë punonjës policie, specialist zone në Komisariatin e Policisë Kukës, i ka kërkuar rryshfet shtetasit me inicialet A.S, me qëllim që të mos referonte në prokurori largimin e tij nga banesa, edhe pse ishte në masën e sigurisë arrest shtëpie.

Rasti i mitmarrjes dyshohet se ka ndodhur në datën 13 kanar të këtij viti, dhe arrestimi i policit është bërë pas ndërhyrjes së SHÇBA-së.

SPAK arreston një punonjës policie, zbardhen akuzat (DOKUMENT)

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj