U përdhunua nga roja i shkollës, nëna e 15 vjeçares zbulon çfarë vendimi ka marrë e bija: Është larguar drejt…

0
51

Një ditë pasi Gjykata e Tiranës dha vendimin për dënimin me 12 vite burg, për rojen e shkollës Abaz Doga, si dhe tre bashkëpunëtorëve të tjerë, nëna e 15-vjecares së abuzuar seksualisht teksa flet për emisionin ’Pa Gjurmë’, kërkon që vendimi të apelohet duke kërkuar dënimin maksimal, për abuzuesin 64-vjeçar.

Pas skandalit seksual, që u bë publik 8 muaj më parë, nëna zbulon se e bija tashmë ndodhet jashtë territorit shqiptar, ku është marrë në mbrojtje nga një prej vendeve te BE-së.Pas presioneve të vazhdueshme nga familjarët e 4 personave të dënuar, bashkë me të vëllanë e mitura u detyrua të largohej nga Shqipëria.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj