Po mbahen peng nga piratët në Nigeri, kush janë dy marinarët nga Shkodra, publikohet fotoja e babait me të birin

0
55

Dy marinarët shqiptarë Ndoj dhe Mark Shytani janë marrë peng nga piratët në Nigeri. Dy shqiptarët janë babë e bir të moshës 55 dhe 26 vjeç, nga Shkodra dhe jetojnë në Tiranë.

Siç duket edhe nga fotot e publikuara në rrjetet e tyre sociale, 55-vjeçari është i rezervuar në publikimet e tij, ndërsa i biri është i apasionuar mbas liqenit të Shkodrës, ku edhe ka shkrepur shumë poza.

Ndërkohë të dy janë marrë peng e piratëve prej më shumë se një jave, ndërsa kërkohen para për t’i lënë të lirë. Sipas Kapitenerisë së Durrësit, Shqipëria nuk ndërhyn dot për lirimin e tyre, dhe gjithçka varet tek Kameruni (flamurit e të cilit mbante anija) dhe Bullgaria, vend ku ishte blerë mjeti lundrues. Ndërsa ende nuk ka asnjë reagim nga pronari shqiptar i mjetit,  Nikolin Gjergji.

Po mbahen peng nga piratët në Nigeri, kush janë dy marinarët
Po mbahen peng nga piratët në Nigeri, kush janë dy marinarët

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj