Incident në përurimin e shtëpisë muze të Gjergj Fishtës, shoqërohet në polici ish-deputeti Eduard Ndocaj

0
55

Ish deputeti Eduard Ndocaj është shoqëruar në polici pas një incidenti të ndodhur në Fishtë të Lezhës ku do të përurohej shtëpia muze e At Gjergj Fishtës në përkujtimin e ditëlindjes së tij.

Ish-deputeti kauboj është futur në furgonin e policisë forcërisht me argumentin se nuk ka pasur ftesë për ceremoninë në fjalë ku i ftuar është dhe kryeministri Edi Rama.

Me rastin e 149 vjetorit të lindjes së At Gjergj Fishtës (Zef Ndokë Simoni), sot në fshatin Fishtë, do të përurohet Shtëpia-Muze, ku banoi poeti Kombëtar.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj