Ndërtesa 33-katëshe përfshihet nga flakët, panik në Korenë e Jugut

0
7

Është përfshirë nga zjarri një ndërtesë 33-katëshe në Korenë e Jugut. Ngjarja në fjalë ka shkaktuar panik tek personat që ishin brenda saj.

Zjarri shpërtheu mes katit të tetë dhe atij të 12 në ndërtesën e Samhwan “Art Noveau” e cila është e përbërë nga banesa dhe njësi tregtare.

Më shumë se 80 persona u dërguan në spital pasi patën probleme me frymëmarrjen ndërkohë që dhjetëra zjarrfikës u angazhuan për shuarjen e flakëve, të cilat u vunë në kontroll vetëm pas 13 orësh.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj