U bëre pjesë e Partisë Socialiste për të fituar para/ Reagon aktorja e njohur shqiptare

0
112

Aktorja Arjola Demiri pak ditë më parë shprehu mbështetjen e saj për Partinë Socialiste dhe përfshirjen në politikë, gjatë zgjedhjeve të ardhshme parlamentare.

Ndonëse ajo nuk saktësoi se për çdarë përfshirjeje bëhet fjalë, mësohet se Arjolës i është propozuar që të kandidojë për deputete, nën siglën e PS-së, gjatë zgjedhjeve të ardhshme, në qarkun e Kukësit, më konkretisht në vendlindjen e saj, Tropojë.

Por pas vendimit të saj për tu përfshirë në politikë, Arjola Demiri u përball me komente negative, ku disa hamendësuan se ajo po përdoret nga politika, ose po e pëdor atë, për të hedhur hapa në karrierë dhe për të bërë para, pa meritë.

Gjatë një interviste në “Wake Up”, aktorja iu përgjigj këtyre komenteve.

Arjola Demiri theksoi se ka dalë edhe në mbrotje të Teatrit Kombëtar dhe është vetëvetja.

“Jam një vajzë që eci vetë në jetë, nuk kam nevojë që të futem në politikë për të ecur përpara. E kam parë të sinqertë afrimin tim tek PS”.

“Çfarë më preku është që dikush, që s’dua tia përmend emrin, kishte shkruar se kush është kjo që do të përqaset në PS, sepse nuk ka thënë dy fjalë për Teatrin, i kam dalë në mbrojtje sepse kështu i bie të mos jem artiste”.

“Jam nënë e tre fëmijëve dhe kam pasur mjaft angazhime”.

“Nuk mund të dal të protestoj dhunshëm, por qytetarisht. Komentet që kam marrë nga ky zotëri ishtë ofenduese për një femër që po mundohet të punojë ndershmërisht dhe të mbajë e të rrisë fëmijët e saj ndershmërisht”.

“Njerëzit cektësisht prekin jetën time, thonë fjalë që buk janë, prekin vetëm familjen time, mua personalisht jo sepse vazhdoj të jem me këmbë në tokë dhe ta di shumë mirë se kush jam,”- tha aktorja, në reagimin e saj, lidhur me vendimin për t’u përfshië në PS.

PËRGJIGJU

Shkruani komentin tuaj
Vendosni emrin tuaj